Hakkımızda

Topraktan gelen en güzel sanatı en güzel yorumla birleştirdik. Kotaz İstanbul'da çini ve seramiği geçmişten geleceğe uzanan bir yolda el emeği göz nuru ile ilerlerken geleneksel Türk çini sanatımızın da en modern haliyle yorumlamak için yola çıktık.


Ürünlerimizin tamamı 1200 derecede ve kendine has fırınlarda pişirerek özel olarak üretmekteyiz. Osmanlı ve Türk çini sanatımızı modern bir şekilde yorumlayıp evlerimizden iş yerlerimize kadar pek çok mimari dekorasyon alanında sanatsal öneme sahip milli değerlerimizle buluşturuyoruz. Çinilerimizin üzerindeki desenler kişiye özel olup her bir parça antika özelliği taşımaktadır. Hiçbir ürünün ikinci bir eşi bulunmaz hepsi birbirinden eşsiz ve özeldir. Ürünlerimizin tamamı el emeği olup tek bir ürün 12 kişinin elinden çıkmaktadır.


Çini üzerinde yer alan süslemeler desen olarak sonsuzluğa uzanan bir süreklilik kazanır.

Anadoluda, Osmanlıdan Selçuklulara kadar uzanan kültür dünyası içinde günümüzde bile hayranlık uyandıran eşsiz eserlere ev sahipliği yapmıştır. Biz de bu eşsiz eserlere kendi yorumlarımızı katarak eşsiz bir dünya yarattık.

Kütahya ve İznik çinilerini çalışmalarımızda gümüşle birleştirerek çini sanatına yeni bir ivme kazandırdık.
Kotaz İstanbul hayatınıza değer katar, hayatınızı güzelleştirir. Hayatınıza huzur verir.

Neden Kotaz İstanbul?

2000 yılından beri bu eşsiz sanata gönül verdik. Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında sayısız fuara ve yarışmaya katıldık. Katıldığımız her etkinlikte ülkemizi gururla temsil ettik ve birçok ödüle layık görüldük.